Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - BARRY WHITE (VIDEO)

Muzikë  |  12.09.2019 Ora 11:51   
Më 12 shtator të vitit 1944 ka lindur këngëtari, tekstshkruesi dhe producenti i njohur amerikan Barry White.

Famën më të madhe e arriti me hitin e vitit 1970 “The Love Unlimited Orchestra” duke fituar në vazhdim edhe tre çmime Grammy, shkruan radioplus.

White gjatë karrierës së tij ka shitur mbi 100 milionë kopje këngësh duke e bërë atë njërin ndër artistët më të shitur të historisë.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing