Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - MATTHEW FOLLOWILL - KINGS OF LEON (VIDEO)

Muzikë  |  10.09.2019 Ora 11:33   
Sot feston ditëlindjen e 35-të kitaristi kryesor i grupit Kings of Leon, Matthew Followill.

Me bendin Kings of Leon, Followill kanë regjistruar vendin e parë në vitin 2007 UK Albums Chart me “Because Of The Times” dhe në vitin 2008 me “Sex on Fire”, shkruan RadioPlus.

Grupi ka shitur mbi 21 milionë kopje albumesh dhe 38 milionë kopje këngësh në të gjithë botën.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing