Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - BEYONCE (VIDEO)

Muzikë  |  04.09.2019 Ora 11:41   
Ditëlindjen e 38-të sot feston diva e muzikës amerikane, këngëtarja Beyonce.

Karrierën muzikore e filloi në vitet e 90-ta me grupin Destiny’s Child, njëri nga grupet më të shitura të historisë së muzikës. Pas ndarjes në vitin 2006, ajo lansoi albumin “B-Day” ku arriti të jetë në pozitën e parë në Billboard 200 Albums Chart. Me setin e këngëve “Lemonade” Beyonce u bë këngëtarja me albumin më të shitur të vitit 2016 duke thyer shumë rekorde, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së saj, ajo ka shitur mbi 100 milionë kopje këngësh duke fituar plotë 23 çmime Grammy dhe 24 MTV Video Music Awards, të dy këto rekorde të këngëtares.

Beyonce vazhdon ta mbajë rekordin për gjashtë pozita të para në Billboard 200 Albums Chart me gjashtë albumet e lansuara.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing