Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - NATE DOGG (VIDEO)

Muzikë  |  19.08.2019 Ora 11:25   
Më 19 gusht të vitit 1969 ka lindur reperi, tekstshkruesi dhe aktori amerikan, Nate Dogg.

Karrierën e filloi si anëtar i grupit “California rap trio 213, së bashku me Warren G dhe Snoop Dogg, shkruan RadioPlus.

Ai ka kënduar edhe solo duke lansuar tre albume që ishin mjaftë të dëgjuara në atë kohë. Nate Dogg ishte pjesë e West Coast Hip-Hop.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing