Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - JESSICA SIMPSON (VIDEO)

Muzikë  |  10.07.2019 Ora 11:36   
Sot mbush 39 vjeç këngëtarja dhe aktorja amerikane, Jessica Simpson.

Me muzikë ajo filloi në vitet 1999 duke nënshkruar kontratë me Columbia Records. Simpson debutoi me album po atë vit, me Sweet Kisses që u shit mbi 1 milionë kopje në mbarë botën, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës ajo ka lansuar edhe 3 albume, me këngën Irresistible që mbetet hiti I saj më I madh.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing