Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - GEORGE EZRA (VIDEO)

Muzikë  |  07.06.2019 Ora 11:46   
Ditëlindjen e 26-të sot feston këngëtari, tekstshkruesi dhe kitaristi i njohur britanez, George Ezra.

Pas dy albumeve të lansuara, George famën më të madhe e mori në vitin 2014 me këngën “Budapest”, që arriti në vendin e parë në shumë shtete të botës, shkruan RadioPlus.

Viti 2018 ishte më i suksesshmi i tij deri më tani me këngët “Paradise”, “Shotgun” ku mori edhe çmimin “British Male Solo Artist” në Brit Awards.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing