Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - DENNIS FREDERIKSEN (VIDEO)

Muzikë  |  15.05.2019 Ora 11:37   
Më 15 maj të vitit 1951 ka lindur legjenda i muzikës amerikane, Dennis Frederiksen. Ai është I njohur edhe me emrat si Fergie Frederiksen apo Fergie.

Karrierën muzikore ai e filloi në vitin 1976 ku vitet në vazhdim ishte lider i grupeve si “Trillion”, “Angel”, “LeRoux” dhe “Toto”, shkruan RadioPlus.

Famën më të madhe e arriti gjatë viteve 80-të ku ka qenë në krye të toplistave me këngët “Hold the Line”, “Rosanna” dhe “Africa”.

Gjatë karrierës së tij, Frederiksen ka lansuar gjithsej 12 albume.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing