Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Fillon Eurovizioni "Izrael 2019", Shqipëria do konkuroj nesër

Muzikë  |  15.05.2019 Ora 11:31   
Mbrëmë ka filluar nata e parë e Festivalit Europian të Këngës “Eurovision” që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit.

Nga 5 shtetet që kualifikohen automatikisht, në gjysmëfinalen e parë mbrëmë janë kualifikuar 10 shtete si Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Ceke, Australia, Islanda, San Marino dhe Sllovenia, shkruan RadioPlus.

Nesër për një biletë në finale do të konkurojë edhe Shqipëria me Jonida Maliqin.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing