Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vampire Weekend kryeson toplistat për albume në SHBA

Muzikë  |  13.05.2019 Ora 10:50   
Vampire Weekend ka regjistruar vendin e parë për të tretën herë në Billboard 200 Albums Chart, me albumin “Father of the Bride”.

Seti i këngëve është shitur mbi 140 mijë kopje që nga lansimi më 3 maj, shkruan RadioPlus.

Bendi Vampire Weekend pati kryesuar toplistat në vitin 2010 dhe 2013 me albumet “Modern Vampires of the City” dhe “Contra”.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing