Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shumica e britanikëve nuk mendojnë se Die Hard është një film Krishtlindjesh

Film  |  05.12.2023 Ora 8:39   
Tani që sezoni i festave është afër nesh, është koha të shijoni disa filma të Krishtlindjeve në kohën e duhur.

Por nga të filloni? Ka Family Stone, About a Boy, Love Actually, Batman Returns dhe Die Hard.

Sipas një sondazhi të fundit të YouGov, 39 për qind e britanikëve thonë se nuk e konsiderojnë klasikun e Bruce Willis një film për Krishtlindje, ndërsa 38 për qind e konsiderojnë atë.

Megjithatë, 23 për qind e pjesëmarrësve të anketuar thanë se nuk e dinin. Është një pyetje po ose jo.

Për ata që nuk e kanë parë filmin, filmi i vitit 1988 ndjek një polic të qytetit të Nju Jorkut, John McClane (Willis), duke vizituar gruan e tij të larguar (Bonnie Bedelia) dhe dy vajzat në prag të Krishtlindjeve.

Ai i bashkohet asaj në një festë pushimi në selinë e biznesit në pronësi japoneze ku ajo punon.

Megjithatë, festimet ndalen kur një grup terroristësh nisin sulmin e tyre në katin e lartë ekskluziv dhe marrin peng të gjithë.

McClane fillon në veprim ndërsa kupton se është i vetmi që mund të përballet me këtë mision të rrezikshëm.

Është vlerësuar shumë si një nga filmat më të mirë të Krishtlindjeve të të gjitha kohërave.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing