Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Edhe pse nuk arriti të triumfoj, Bebe Rexha është tejet falenderuese

Muzikë  |  11.02.2019 Ora 11:50   
Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61 e ndarjes së cmimeve prestigjoze muzikore “Grammy Awards”, ku Dua bëri histori.

Por, në këtë mbrëmje ishte e nominuar edhe shqiptarja tjetër Bebe Rexha ku nuk arriti të triumfoj në kategoritë e cila ka qenë e nominuar, shkruan RadioPlus.

Megjithse nuk fitoj, Bebe ka qenë mjaftë falendëruese për të gjithë akademinë, duke thënë se është krenare që ka marrë pjesë në ceremoninë më të madhe muzikore.

“Faleminderit shumë Rcording Academy për mbrëmjen më të pabesueshme dhe nderin që më nominuat në dy kategori me artistë të tillë të talentuar dhe të respektuar. Unë po bëj ndejë ‘të fitores ose të humbjes’ sonte – sepse për mua, fitorja është në nominimi”, ka shkruar me këtë rast 28-vjeçarja.

Kujtojmë se biondina ka qenë e nominuar edhe në “Best Country Duo/Group Performance”, ku fituan Dan and Shay me këngën “Tequilla”.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing