Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Mourinho në radarin e Boca Juniors

Sport  |  20.12.2018 Ora 15:07   

Trajneri i papunë Jose Mourinho mund të angazhohet përtej oqeanit Atlantik.
Portugezi u shkarkuar ditë më parë nga detyra e trajnerit të Manchester Unitedit dhe tani po lidhet me një lëvizje sensacionale në Boca Juniors.

Marrëveshja po nxitet nga drejtori i ri i sportit të Bocas, Nicolas Burdisso, i cili nën urdhrat e strategut sa ishin sëbashku te Interi.

TMW shkruan sot se Burdisso dëshiron të krijojë ekipin e ëndrrave me Mourinhon dhe Esteban Cambiassos, i cili do të veprojë si ndihmës menaxher. Ashtu si Burdisso, Cambiasso gjithashtu luajti për italianët sa i drejtonte setubalasi.

Tashmë thuhet se argjentinasi ka kontaktuar trajnerin dhe i ka bërë një ofertë për ta drejtuar klubin e famshëm.

Ndërkohë, Guillermo Barros Schelotto u largua nga Boca si trajner javën e kaluar pasi humbi finalen e Copa Libertadores kundër River Plates.
Ndryshe, emri i 56-vjeçarit është lakuar së fundi edhe si trajner i Interit dhe Real Madridit.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing