Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rina Sawayama refuzoi fillimisht rolin në John Wick

Film  |  27.03.2023 Ora 11:35   
Rina Sawayama duhej të bindej për t'iu bashkuar kastit të 'John Wick: Chapter 4'.
 
Këngëtarja 32-vjeçare bën debutimin e saj në film si Akira në filmin e ri aksion, por regjisori Chad Stahelski zbuloi se ajo fillimisht e refuzoi pjesën në fillim.

Regjisori 54-vjeçar i tha Entertainment Weekly: "Kam marrë një telefonatë me të. (I thashë), 'Përshëndetje, unë jam Chad; unë jam regjisori i John Wick'. Dhe ajo tha: 'Oh, më pëlqejnë këta filma'. Unë thashë: "Kjo është mirë, a do të dëshironit të ishit në një?"
 
"Dhe kishte pak heshtje të sikletshme. Ishte sikur, "Po, unë nuk bëj filma, nuk kam luajtur kurrë, nuk bëj aksion".
 
Chad shpjegoi se ylli u bind përfundimisht të bashkohej me filmin pasi u ftua të kalonte një ditë në xhirime në Berlin me regjisorin, yllin kryesor Keanu Reeves dhe ekuipazhin.
 
Ai kujtoi: "Unë (i thashë): "Shiko, na pëlqen mënyra se si performon dhe mua më pëlqen atmosfera jote. A do të fluturoje të paktën në Berlin dhe do të na takoje?"
 
"Pra, ajo fluturoi nga Londra në Berlin, e kaloi ditën me mua, Keanun dhe ekipin tonë të marifeteve, (ajo) bëri një vlerësim të vogël. Duke pasur një sfond kaq shumë të performancës dhe kërcimit, ajo kishte një mentalitet të madh dhe një kujtesë për koreografi, dhe ajo ka një aftësi të natyrshme për të performuar, dhe ajo ka këtë atmosferë dhe karizëm për të që padyshim flet vetë."
 
Stahelski vazhdoi: "Pas ditës, ne të gjithë u mblodhëm në zyrë më vonë atë natë dhe thamë, 'A doni ta bëni këtë?' Dhe ajo tha: "Po". Ajo kaloi katër ose pesë javë me ekipin e marifeteve. Është shumë e çmendur."

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing