Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Është zgjidhur misteri mbi konspiracionin që truprojat e mbretit Charles kanë duar false

Të Tjera  |  23.09.2022 Ora 5:09   

Një ish-truproje ka folur mbi thashethemet se rojet e sigurisë së mbretit Charles III mbajnë duar false.

Ndërsa funerali i Mbretëreshës po zhvillohej në Londër, u rritën spekulimet se rojet e sigurisë së mbretit Charles mbajnë armë 'duar false'.

Pamjet kanë qarkulluar në internet ku truprojat i mbajnë duart shumë, shumë të palëvizura dhe fansat mbretërorë janë përpjekur ta kuptojnë.

Tani, eksperti i sigurisë dhe ish-truproja Will Geddes ka shpjeguar pse veshja e duarve false mund të jetë në të vërtetë një shqetësim për burrat që mbrojnë mbretin e ri.

Duke folur për The Metro, Geddes pohoi se ai kurrë nuk kishte përdorur duar false pavarësisht periudhës së tij 30-vjeçare që punoi atje.

“Ato definitivisht nuk janë duar false;  Unë mund ta kuptoj pse disa njerëz mund të kenë menduar se ishin për shkak të asaj që duket si një shtrëngim tepër i ngushtë, por ato definitivisht nuk janë, "tha ai.

 “Nuk është një taktikë që përdoret fare në MB, mund të ketë lloj-lloj trukesh dhe marifetesh të tjera që oficerët e sigurisë përdorin për t'u siguruar që individët e profilit të lartë të mbahen të sigurt, por ky nuk është një prej tyre”.

 Syri vigjilent i tifozëve të guximshëm mbretëror vuri re gjithashtu shtrëngimin e fortë të gardianëve, që i bëri të mendojnë se ato ishin false.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing