Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Kalani David, sërfist profesionist dhe skateboarder, vdes gjatë sërfimit.

Sport  |  20.09.2022 Ora 13:00   

24 vjeqari Kalani David, një sërfist dhe skateboardist profesionist i lindur në Havai, vdiq pasi pësoi një sulm gjatë sërfimit në Kosta Rika të shtunën.

Kalani David ishte i suksesshëm në të dyja sportet, pasi kishte konkurruar në mbarë botën në të dyja disiplinat. Profili i tij në X Games nxjerr në pah talentet e tij në shumë sporte që në moshë të re: tha babai i thij.

Si një 14 vjeçar, David fitoi medaljen e artë ekipore dhe individuale në Kampionatin Botëror të Surfing për Junior ISA 2012 në Panama.
Faqja e tij në Instagram është plot me video dhe foto të tij duke bërë sërf, patinazh dhe peshkim.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing