Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Një nga njerëzit më të pasur të Britanisë konfirmon se dëshiron të blejë Manchester United

Sport  |  18.08.2022 Ora 11:36   
Sir Jim Ratcliffe, një nga njerëzit më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar, dëshiron të blejë aksione në Manchester United.
Një zëdhënës i miliarderit Ineos tha për The Times: "Nëse klubi është në shitje, Jim është padyshim një blerës potencial".

69-vjeçari do të ishte gjithashtu i hapur për të marrë kontrollin e plotë të klubit, nëse Glazers do të mirëprisnin një investim.
“Nëse diçka e tillë do të ishte e mundur, ne do të ishim të interesuar të bisedonim me synimin për pronësi afatgjatë”, shtoi zëdhënësi.
“Nuk bëhet fjalë për paratë që janë shpenzuar apo nuk janë shpenzuar.

"Jim po shikon se çfarë mund të bëhet tani dhe, duke e ditur se sa i rëndësishëm është klubi për qytetin, duket se është koha e duhur për një rivendosje."

Mungesa e formës së United në fushë është e dukshme për të gjithë, pasi ata aktualisht janë në fund të Premier League pas vetëm dy ndeshjeve.

Që nga largimi i Sir Alex Ferguson në 2013, klubi ka rënë në mënyrë të vazhdueshme në fushë, ndërsa shumë venë në dyshim mungesën e investimeve jashtë tij.

Pavarësisht se kanë shpenzuar mbi 1 miliard £ për lojtarët, pronarët janë kritikuar se i kanë shpenzuar të gjitha  paratë e klubit.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing