Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Disney njofton një paketë udhëtimi prej 110,000 dollarë në të gjitha 12 parqet e saj në mbarë botën

Të Tjera  |  23.06.2022 Ora 13:04   
Të apasionuarit e Disney - ose të paktën ata që kanë disa mijëra dollarë të kursyera,  tani do të jenë në gjendje të përjetojnë çdo park të vetëm në një udhëtim epik falë një pakete të re udhëtimi të lançuar nga kompania.

"Parqet e Disney-t rreth botës,  një aventurë private me avion" do t'i çojë klientët në një udhëtim 24-ditor duke vizituar të 12 parqet e Disney-t, si dhe një numër monumentesh të famshme anembanë globit.

Udhëtimi do të nisë në Disneyland Resort në Anaheim, Kaliforni, përpara se të udhëtojë nëpër SHBA në Florida dhe më vonë nëpër oqeane të ndryshme për të vizituar Disneyland Paris, Hong Kong Disneyland dhe Tokio Disneyland, ndër të tjera.
Klientët do të duhet të paguajnë 110,000 dollarë (90,100 £) për udhëtimin, i cili mund të strehojë 75 të ftuar. Nëse plotësohen të gjitha vendet, Disney do të fitojë më shumë se 6.7 milionë funte nga paketa.

Padyshim që nuk është festa më e lirë, por ata që mund ta përballojnë do të shijojnë gjithashtu pamje si Taj Mahal në Indi. Piramidat egjiptiane të Gizës dhe Kulla Eifel.

Udhëtimi do të përfshijë Parkun Tematik të Mbretërisë së Kafshëve të Disney-t, Epcot në Florida, Walt Disney Studios Park në Francë dhe DisneySea në Tokio.

Mysafirët do të ushqehen gjatë gjithë udhëtimit nga 68 vakte të ndryshme, duke përfshirë 23 mëngjese, 22 dreka dhe 23 darka, dhe do të udhëtojnë me luks në bordin e një Boeing 757 të konfiguruar për persona VIP, të drejtuar nga Icelandair, distanca e gjatë e të cilit lejon fluturimet direkte për të optimizuar kohën dhe shpenzuar në çdo destinacion', shpjegon Disney.

Për t'u siguruar që të ftuarit të jenë të informuar për çdo aspekt të udhëtimit të tyre, Disney do të ofrojë 'ekspertë' në bord, të cilët mund të ndajnë informacione me klientët ndërsa 'udhëheqësit' dhe krijuesit e tjerë të Disney, do të jenë të disponueshëm për takime në pika të ndryshme gjatë udhëtimit.

Kompania shpjegon se ekspertët do të "sigurojnë histori argëtuese dhe të mbushura me fakte që ju mundësojnë të zhyteni në çdo vend që vizitoni".

Biletat për udhëtimin mbarëbotëror dolën në shitje këtë javë, duke u ofruar fillimisht 'aventurierëve të mëparshëm' të cilët kanë udhëtuar tashmë në më shumë se tre parqe të Disneyland. Ato do të bëhen të disponueshme për anëtarët e Golden Oak Club të premten, 24 qershor, përpara se të publikohen për publikun e gjerë të martën, 28 qershor.

Udhëtimi aktualisht është caktuar të nisë më 9 korrik 2023 dhe të përfundojë më 1 gusht 2023.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing