Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kate Moss do të dëshmojë të mërkurën në gjyqin për shpifje mes Johnny Depp dhe Amber Heard

Film  |  23.05.2022 Ora 21:56   

 Një burim i afërt me Depp, konfirmoi për revistën PEOPLE se supermodelja, 48 vjeç, do të flasë në gjykatën në Fairfax, Virxhinia, përmes një lidhjeje video të mërkurën.

Moss, e cila është ish-i i Depp-it, u referua nga Heard, 36, në fillim të këtij muaji gjatë kohës që ky i fundit ishte në tribunë, ndërsa diskutonte një grindje të supozuar midis Depp dhe motrës së Heard, Whitney Henriquez.

Aktorja e “Aquaman 2” tha se Henriquez ishte pranë një shkalle "në vijën e rrezikut ... duke u përpjekur ta bënte Johnny-n të ndalonte", gjë që i kujtoi asaj një incident të përfolur mes Moss dhe Depp.

 "Shpina e Whitney-t ishte në shkallë, dhe Johnny përpiqej të shtynte atë," dëshmoi Heard.  "Unë nuk hezitova, nuk prita thjesht, në kokën time, menjëherë mendova për Kate Moss dhe shkallët."

 "Dhe unë u hodha drejt tij," vazhdoi Heard për incidentin e supozuar të marsit 2015 mes saj, Henriquez dhe Depp.

Në të gjithë marrëdhënien time deri më atëherë me Johnny-n, nuk kisha marrë asnjë goditje," tha ajo.

 Një përfaqësues i Moss nuk i është përgjigjur kërkesës së PEOPLE për koment.

 Avokatët e Depp-it u panë duke pompuar grusht kur Heard përmendi emrin e Moss gjatë dëshmisë së saj, me sa duket sepse u dha atyre mundësinë për ta sjellë modelen si dëshmitare të fajësimit për të treguar incidentin e përfolur.

Amber Heard bëri fillimisht pretendimin për ngjarjen me shkallët e Moss,  gjatë dëshmisë së saj në gjyqin e shpifjes së Depp në vitin 2020, sipas The New York Post.

“M'u kujtua informacioni që kam dëgjuar se ai shtyu një ish të dashurën - besoj se ishte Kate Moss, poshtë shkallëve," dëshmoi më parë Heard duke përshkruar të njëjtën sherr ku përfshihej motra e saj dhe Depp. "E kisha dëgjuar këtë thashetheme nga dy persona  dhe ishte e freskët në mendjen time."- tha Heard gjatë dëshmisë. 

Moss dhe Depp u ndanë në  vitin 1997 , pas katër vitesh lidhje dhe një fejesë të përfolur, por më vonë u shfaqën së bashku për një kohë të shkurtër në Festivalin e Filmit në Kanë në maj 1998.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing