Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Harroi telefonin në tavolinë, djali 2 vjeçar porositë 31 cheeseburger!

Të Tjera  |  21.05.2022 Ora 23:15   
Një nënë nga Teksasi mësoi një mësim të rëndësishëm për lënien e telefonit të hapur pasi djali i saj 2-vjeçar porositi aksidentalisht 31 cheeseburger McDonald's nga DoorDash.

Të hënën, Kelsey Golden, e cila punon në marketingun mediatik për një shkollë, po punonte në librin vjetor të shkollës në kompjuterin e saj në shtëpi. Ajo ishte duke transferuar foto nga telefoni në kompjuter kur djali i saj 2-vjeçar Barrett filloi të "hulumtonte" telefonin, tha ajo për CNN.

Kësisoj, djaloshi bëri porosinë pa u menduar dy herë. 
Pak minuta më vonë një makinë hyri në oborr me 31 chweseburgerët e porositur. 
Në fillim, tha Golden, ajo mendoi se shoferi i dërgesës ishte në shtëpinë e gabuar. “Pastaj kuptova se Barrett po luante me telefonin tim”, tha ajo. “U ktheva dhe pashë telefonin tim dhe në atë kohë u bë një porosi që ai po luante me telefonin tim”.

Porosia totale doli në 91,70 dollarë, pjesërisht sepse Barret la një bakshish "me të vërtetë bujar" prej 25 për qind, tha Golden.
Ajo tha se "nuk e kishte idenë" se kjo do të bëhej virale. Të premten, ajo dhe Barrett ishin të ftuar në një takim me stafin e McDonald's, ku djali i saj ishte në gjendje të takonte maskotat e kompanisë, të bënte foto dhe të shijonte disa copa pule.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing