Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Boris Johnson “njerëzit duhet të kthehen në punë, kur punon nga shtëpia shpërqendrimi vjen edhe nga djathi”

Të Tjera  |  14.05.2022 Ora 12:50   

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson u bëri thirrje britanikëve që të kthehen personalisht në punë, sepse ai është i shqetësuar se ata do të shpërqendrohen edhe nga djathi nëse punojnë nga shtëpia, sipas Daily Mail.

 Në një intervistë me gazetën, Johnson tha se ai dhe të tjerët do të "hasin në një copë të vogël djathi" në vend që të qëndrojnë të fokusuar.

 "Përvoja ime e punës nga shtëpia është se ju kaloni shumë kohë duke bërë një filxhan kafe dhe një tjetër më pas, e dini, ngriheni, ecni shumë ngadalë te frigoriferi, merrni një copë të vogël djathi, pastaj ecni shumë ngadalë përsëri në  laptopin tuaj dhe më pas duke harruar se çfarë ishit duke bërë. Pra, unë besoj në mjedisin e vendit të punës, "tha ai për median.

 Në përgjithësi, Johnson trajtoi koston e jetesës në Mbretërinë e Bashkuar dhe tha se ishte koha për të rinovuar qendrat e qyteteve duke i bërë njerëzit të kthehen personalisht në punë.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing