Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Princi William ka treguar problemet e tij të mëdha me shëndetin mendor

Të Tjera  |  05.12.2021 Ora 16:28   
Princi William ka zbuluar se ai ishte përfshirë nga një re e errët ankthi dhe depresioni pasi ishte dëshmitar i pasojave të një aksidenti shkatërrues.

 

Në një podcast mjaft të sinqertë, Duka përshkruan se si mundimi i tij e la atë të ndjehej sikur 'e gjithë bota po vdiste'.

 Kriza e tij e shëndetit mendor erdhi pasi ai ndihmoi për të shpëtuar jetën e një djali të plagosur rëndë, vetëm disa vjeç më të madh se djali i tij, Princi George, ndërsa ai punonte si pilot helikopteri për shërbimin e ambulancës ajrore.

 

Në një podcast jashtëzakonisht të sinqertë që do të publikohet nesër, Mbreti i ardhshëm përshkruan se si u ndikua thellësisht nga ajo që përjetoi atë ditë.

 I pushtuar nga ndjenjat depresive, ai thotë se ishte sikur 'diçka kishte ndryshuar' brenda tij.

 Javë më vonë dëshpërimi i tij u intensifikua.  Siç e përshkruan ai, ishte 'sikur dikush kishte futur një çelës në një dorezë dere dhe e kishte hapur atë pa leje”.

 Ai shton: “Thjesht ndjen dhimbjen e të gjithëve, vuajtjet e të gjithëve.  Dhe nuk jam unë.  Nuk e kam ndjerë kurrë këtë më parë.'

 

Princi përshkruan se si biseda me kolegët dhe takimi me familjen e djalit i mundësoi atij të pushtonte demonët e tij me kalimin e kohës.

 Mësohet se William i referohet në këtë bisedë një aksidenti automobilistik i cili i la trurin pesëvjeçarit Bobby Hughes të dëmtuar në vitin 2017.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing