Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Britania në alarm, rriten rastet e të droguarve derisa ngasin makinat

Të Tjera  |  29.11.2021 Ora 12:17   
Drejtimi i automjetit në gjendje të droguar është bërë problem më i madh, sesa drejtimi në gjendje të dehur.
Vetëm vitin e kaluar, afro 14 mijë njerëz në gjendje të droguar ishin kapur duke i dhënë automjeteve të tyre në Britani të Madhe, derisa të njëjtat statistika tregojnë që rastet e dehjes në makina, kanë shënuar rënie për gati 50 për qind.

Në këto statistika tregojnë që Liverpool është qyteti me më shumë drejtues droge.

Britania e Madhe ka ngritur alarmin për përdoruesit e shumtë të drogës në këtë vend, që ka kaluar cdo limit viteve të fundit. Në të gjitha rastet dhe statistikat vjetore, moshat nën 30 vjecare dominojnë sa i përket konsumimit të lëndëve narkotike e shumë prej tyre edhe ngasjes në gjendje droguese.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing