Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Çfarë dite e veçantë është sot?

Të Tjera  |  24.11.2021 Ora 18:47   

E mërkurë 24 nëntor 2021

Dita e Sardeleve

 

Shumica e njerëzve kanë dëgjuar për sardelet. Çuditërisht, është gjithashtu përgjithësisht e vërtetë që shumica e njerëzve nuk i kanë provuar, ose në disa raste, nuk i kanë hasur kurrë.  Nëse nuk jeni përballur kurrë me sardelet, mund të habiteni që ato gjejnë rrugën e tyre në vende që nuk i keni imagjinuar kurrë.  Ato janë një burim i mrekullueshëm i B12 dhe Acideve yndyrore Omega. Dita e Sardeles është mundësia juaj për të mësuar rreth këtyre peshqve të vegjël dhe se si mund t'i keni shijuar tashmë pa e ditur.

 Historia e Ditës Kombëtare të Sardeneve

 Sardelet fillimisht e morën emrin e tyre nga ishulli mesdhetar i Sardenjës.  Anglezët e morën këtë term nga historia greke, ku fjala përdorej për të përshkruar ngjyrën e kuqe të peshqve dhe rajonin e detit ku ata u përhapën.  Një numër i madh i lëndëve ushqyese që gjenden tek ky peshk, i kombinuar me efikasitetin me të cilin mund të ambalazhoheshin dhe dërgoheshin, i kthenin në një artikull të rëndësishëm tregtar në rajon për shekuj me radhë.

 Sardelet përdoren në shumë pjata dhe janë të lidhura ngushtë me açugat që shërbehen me sallatën Cezar dhe si një aromë bazë në salcën Worcestershire.  Ata janë gjithashtu një nga përbërësit kryesorë në "Gentleman's Relish" një pjatë popullore me bazë sardele,  e përdorur në Angli ose thjesht e servirur në bukë të lyer me gjalpë.

 Si të festojmë Ditën e Sardeleve

 Mënyra më e mirë për të festuar ditën e Sardeles është të përpiqeni të kaloni frikën tuaj nga ky peshk i shijshëm.  Ato zakonisht vijnë në kanaqe, turshi ose të paketuara në vaj, apo edhe të paketuara me mustardë për t'i ruajtur ato.  Ekzistojnë mijëra receta që kërkojnë këto peshq në formën e tyre të freskët ose të konservuar.  Një sallatë tradicionale e Cezarit fillon me një sardele të shtypur në drurin e tasit në të cilin shërbehet për të dhënë një aromë pak të peshkut, ndërsa për ata që preferojnë një aromë më të fortë duke përdorur dy sardele.

 Ato shërbehen gjerësisht gjatë drekës, shpesh me domate dhe avokado të freskët, mbi dhe një sardele.  Ato zakonisht shtohen në supa dhe sanduiçe për të forcuar shijen e tyre.  Në fakt, nëse keni ngrënë ndonjëherë supë me lëng mishi me bazë peshku, ka të ngjarë që sardela është përdorur për të krijuar stokun e peshkut.  Ju keni shijuar sardelet për shumë vite dhe Dita e Sardeles është një mundësi e shkëlqyer për ju, që të zbuloni se sa shumë mund ti doni sardelet!

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing