Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Pritjes i erdhi fundi! "Shrek 5" tashmë e ka një datë publikimi

Film  |  10.07.2024 Ora 17:01   
Në një klip të shkurtër në rrjetet sociale, “DreamWorks Animation” njoftoi se është duke u punuar për të sjellë “Shrek 5”, sezon i cili do të rikthejë në ekranin e madh personazhin e dashur, Shrek dhe miqtë e tij. Sipas Variety, filmi vizatimor pritet të dalë në kinema më 1 korrik 2026.

Kasti origjinal i filmit të dashur të animuar, Mike Myers, Eddie Murphy dhe Cameron Diaz kanë konfirmuar se do t’i japin edhe një herë zërat e tyre për një aventurë të re të Shrek-ut, përveç Antonio Banderas.

Regjinë e produksionit të ri e firmosin Brad Ableson dhe Walt Dorn, të cilët e kishin shkruar skenarin në “Shrek 2” dhe “Shrek the Third”, ndërsa kishte marrë përsipër edhe historinë në “Shrek Forever After”.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing