Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Taylor Swift këndon një këngë surprizë për një fanse e cila vdiq pak para koncertit

Muzikë  |  21.11.2023 Ora 8:44   
Taylor Swift dukej se i bëri homazhe një fansi që vdiq para një prej koncerteve të saj me një këngë të veçantë gjatë një performance në Rio de Janeiro.

Swift është aktualisht në turneun e saj Eras, por ajo shtyu një nga koncertet e saj pasi një grua 23-vjeçare që kishte qenë në arenën ku po performonte përpara koncertit të saj të së premtes (17 nëntor) u dërgua me urgjencë në spital dhe fatkeqësisht vdiq.

Mjekët ndihmës kujdesen për Ana Clara Benevides Machado në Estádio Olímpico Nilton Santos dhe e dërguan në spital, por ajo vdiq nga 'arrest kardiak për shkak të dehidrimit' rreth një orë pasi mbërriti.

Brazili po përjeton një valë të madhe të nxehti dhe gjatë performancës së saj të së premtes, Swift-it iu desh t'i kërkonte stafit të stadiumit që të shpërndante ujë për fansat e saj.

Tani, këngëtarja duket se i ka bërë homazhe 23-vjeçares teksa performoi këngën surprizë 'Bigger Than the Whole Sky', e cila ka të bëjë me pikëllimin e dikujt që vdiq shumë shpejt.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing