Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Chicken Run Studio në rrezik të mbarojë nga balta, mjafton vetëm për të përfunduar 1 film më shumë

Film  |  20.11.2023 Ora 10:15   
Aardman Animations, studio prapa Chicken Run, po përballet me një krizë.

Kompania britanike u themelua në vitin 1972 dhe është e njohur kryesisht për personazhet e saj stop-motion dhe claymation, duke përfshirë Wallace dhe Gromit. Chicken Run i vitit 2000, i cili ndjek një grup pulash që përpiqen të arratisen nga një fermë e ngjashme me burgun, ishte filmi i tyre i parë me metrazh të gjatë.

Ata deri më tani e kanë ndjekur me tetë filma të tjerë, duke përfshirë Shaun the Sheep Movie, Early Man, dhe vazhdimin e ardhshëm Chicken Run: Dawn of the Nugget.

Sipas The Telegraph, e ardhmja e Aardman mund të jetë në rrezik. Projektet stop-motion të kompanisë janë bërë nga një material i njohur si Lewis Newplast, i cili është bërë vetëm nga një fabrikë e vetme që u mbyll marsin e kaluar.

Megjithëse ata blenë pjesën e mbetur të aksioneve të fabrikës, kompanisë mund t'i mbetet vetëm material i mjaftueshëm për të përfunduar veçorinë e tyre të ardhshme Wallace & Gromit 2024 dhe asnjë film të mëtejshëm të Aardman Animations nëse nuk mund të bëhet diçka.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing