Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Trendët e kësaj vjeshte për grim dhe manikyr

Të Tjera  |  19.09.2023 Ora 8:50   

Në termin “trend” nuk përfshihen vetëm veshjet dhe aksesorët. Të shprehurit e stilit bëhet edhe me anë të grimit e gjithashtu edhe të manikyrit.

Këtë vjeshtë ndjekësit e grimit kanë parë disa trendë që po i konsiderojnë të veçantë. Blogeret dhe ndjekësit e modës kanë vënë re se ngjyra numër një e grimit që do të jetë trend i kësaj vjeshte është e kuqja.

50IsNotOld ka shkruar se buzët e kuqe nuk dalin kurrë nga moda. Që nga tonet e thella dhe të zjarrta të verës e deri te nuancat e ndezura e të plota, buzët e kuqe i shtojnë një lloj elegance vjeshtës.

Më çfarëdolloj veshje ngjyra e kuqe e buzëve kombinohet lehtë.

Ngjyra e dytë është një nuancë e kafesë me qumësht që njihet si “latte”. Kjo ngjyrë nga adhuruesit e grimit po konsiderohet si e ngrohtë. Hije të nuancave të lehtë të ngjyrave të tokës, krem dhe bezhë do të krijojnë një dukje natyrale.

Trendi tjetër është vija e syrit. Kryesisht me të zezë vijëzimi i hollë mbi kapakun e syrit po duket se po kompleton grimin e shumë blogerëve. Jo vetëm në ngjyrë të zezë por edhe në ngjyra të tjera të ndezura e shndritshme si vjollcë, e portokalltë, e kaltër, e verdhë, e gjelbër, etj.

E ata që merren me rregullimin e thonjve po thonë se manikyri i mënyrës franceze është më i miri. Ndërkohë që ngjyrat kafe po dominojnë trendët, edhe ngjyrat metalike, roze dhe e kuqja po shihen si favorite nga ndjekësit e trendëve të manikyrit.

Disa nga adhuruesit e thonjve të bukur kanë thënë se “pasi që ‘barbie’ mbuloi çdo cep të botës, ngjyra rozë nuk mund të shmanget nga trendët e manikyrit këtë vit”.

 

 

 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing