Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ben Affleck pranoi të merrte rolin e Viola Davis në "Air" pas një bisede me Michael Jordan në një fushë golfi.

Film  |  17.03.2023 Ora 11:15   
Ylli i 'Argo' drejton filmin e ri për partneritetin jashtëzakonisht të suksesshëm të Jordanisë me gjigantin e veshjeve sportive Nike - dhe Ben ka pranuar se donte të fliste me shokun e tij për filmin përpara se të sillte historinë e Air Jordan në ekranin e madh, kështu që ai u takua me të pas duke luajtur disa raunde.
 
Affleck i tha The Hollywood Reporter: "Unë luaj periodikisht letra ndonjëherë me Michael, dhe ne kemi miq të përbashkët... Unë i thashë: 'Të lutem, a mund të dal dhe të flas me ty?'. Dhe ai ishte i mrekullueshëm.' Po, nuk ka problem. Ejani në fushën e golfit.' Dola jashtë, u takova me të. Prita që ai të mbaronte së luajturi. Unë vetë nuk bëj golf. Sepse thjesht ndjej se ai ha jetën e njerëzve ... Prita".
 
Affleck vazhdoi duke shpjeguar pse kishte nevojë të fliste me Jordanin për filmin, duke thënë: "Duhet të jem shumë i qartë, kjo nuk është historia e autorizuar e Michael Jordan. Ai nuk do të kompensohej në një mënyrë që do të ishte e përshtatshme nëse do të ishte kështu. .
 
"Nëse do të bësh një histori të Michael Jordan, ata duhet të mbështesin kamionin. Ky isha unë duke thënë, "Mike, unë nuk do ta bëj filmin nëse nuk jeni mirë me diçka në lidhje me të. Thjesht nuk do ta bëj. Dua të di se çfarë është e rëndësishme për ty".
 
Affleck zbuloi se Jordan ishte jashtëzakonisht i dobishëm dhe në fakt kishte një vizion shumë të qartë se kush donte të luante mamanë e tij në film: "Pa hyrë në ndonjë detaj, ai në fakt foli për nënën e tij, e cila nuk ishte në të vërtetë në skenar. Kjo është Kur kuptova se çfarë ishte filmi. Të flisja me të për nënën e tij ishte tepër emocionuese dhe kuptova: 'Oh, kjo nuk ka të bëjë me Nike'.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing