Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Taylor Swift fituese e American Music Awards 2018

Muzikë  |  10.10.2018 Ora 8:54   
Këngëtarja e famshme amerikane, Taylor Swift është fituesja e American Music Awards 2018, ceremonia e së cilës u mbajt mbrëmë në Los Angeles, shkruan Radio Plus.

Taylor Swift doli fituese në katër kategori, duke përfshirë edhe çmimin kryesor të natës “Artisiti i vitit”. Me këto katër çmime Taylor Swift është bërë edhe këngëtarja më e shpërblyer në historinë e American Music Awards, me plot 22 çmime të fituara përgjatë viteve.
Pra Taylor Swift mbrëmë ka fituar çmimet “Artistja e vitit”, “Turneu i vitit” dhe “Këngëtarja më e mirë pop/rok”, “Albumi më i mirë pop/rok”,

Pas Taylor Swift, fituese e këtij edicioni të AMAs është edhe Camila Cabello, poashtu me katër çmime të fituara “Artistja e re më e mirë vitit”, “Bashkëpunimi i vitit”, “Videoklipi i vitit”, dhe “Kënga më e mirë pop/rok”, në të gjitha këto kategori, Camila doli fitues më këngën “Havana”, të cilën e ka realizuar në bashkëpunim me Young Thug.

Cardi B ka dalë fituese në dy kategori “Artistja më e mirë rap/hip-hop”, dhe “Kënga më e mirë rap/hip-hop”, me këngëbn "Bodak Yelloë (Money Moves)".

Kjo është lista e plotë e firuesve në AMAs 2018:
 

ARTIST OF THE YEAR

Drake
Imagine Dragons
Post Malone
Ed Sheeran
Taylor Swift *WINNER

NEW ARTIST OF THE YEAR PRESENTED BY CAPITAL ONE

Camila Cabello *WINNER
Cardi B
Khalid
Dua Lipa
XXXTENTACION

COLLABORATION OF THE YEAR

Camila Cabello ft. Young Thug, "Havana" *WINNER
Post Malone ft. 21 Savage, "Rockstar"
Bruno Mars & Cardi B, "Finesse"
Bebe Rexha & Florida Georgia Line, "Meant To Be"
Zedd, Maren Morris & Grey, "The Middle"

TOUR OF THE YEAR

Beyoncé & JAY--Z
Bruno Mars
Ed Sheeran
Taylor Swift *WINNER
U2

VIDEO OF THE YEAR

Camila Cabello ft. Young Thug, "Havana" *WINNER
Cardi B, "Bodak Yellow (Money Moves)"
Drake, "God's Plan"

FAVORITE SOCIAL ARTIST

BTS *WINNER
Cardi B
Ariana Grande
Demi Lovato
Shawn Mendes

FAVORITE MALE ARTIST -- POP/ROCK

Drake
Post Malone *WINNER
Ed Sheeran

FAVORITE FEMALE ARTIST -- POP/ROCK

Camila Cabello
Cardi B
Taylor Swift *WINNER

FAVORITE DUO OR GROUP -- POP/ROCK

Imagine Dragons
Maroon 5
Migos *WINNER

FAVORITE ALBUM -- POP/ROCK

Drake, "Scorpion"
Ed Sheeran, "÷ (Divide)"
Taylor Swift, 'reputation' *WINNER

FAVORITE SONG- -- POP/ROCK

Camila Cabello ft. Young Thug, "Havana" *WINNER
Drake, "God's Plan"
Ed Sheeran, "Perfect"

FAVORITE MALE ARTIST -- COUNTRY

Kane Brown *WINNER
Luke Bryan
Thomas Rhett

FAVORITE FEMALE ARTIST -- COUNTRY

Kelsea Ballerini
Maren Morris
Carrie Underwood *WINNER

FAVORITE DUO or GROUP -- COUNTRY

Dan + Shay
Florida Georgia Line *WINNER
LANCO

FAVORITE ALBUM -- COUNTRY

Kane Brown, "Kane Brown" *WINNER
Luke Combs, "This One's For You"
Thomas Rhett, "Life Changes"

FAVORITE SONG -- COUNTRY

Kane Brown, "Heaven" *WINNER
Dan + Shay, "Tequila"
Bebe Rexha & Florida Georgia Line, "Meant To Be"

FAVORITE ARTIST -- RAP/HIP-HOP

Cardi B *WINNER
Drake
Post Malone

FAVORITE ALBUM -- RAP/HIP-HOP

Drake, "Scorpion"
Lil Uzi Vert, "Luv Is Rage 2"
Post Malone, "beerbongs & bentleys" *WINNER

FAVORITE SONG -- RAP/HIP-HOP

Cardi B "Bodak Yellow (Money Moves)" *WINNER
Drake "God's Plan"
Post Malone ft. 21 Savage "Rockstar"

FAVORITE MALE ARTIST -- SOUL/R&B

Khalid *WINNER
Bruno Mars
The Weeknd

FAVORITE FEMALE ARTIST -- SOUL/R&B

Ella Mai
Rihanna *WINNER
SZA

FAVORITE ALBUM -- SOUL/R&B

Khalid "American Teen"
SZA "CTRL"
XXXTENTACION "17" *WINNER

FAVORITE SONG -- SOUL/R&B

Khalid "Young Dumb & Broke"
Ella Mai "Boo'd Up"
Bruno Mars & Cardi B "Finesse" *WINNER

FAVORITE ARTIST -- ALTERNATIVE ROCK

Imagine Dragons
Panic! At The Disco *WINNER
Portugal. The Man

FAVORITE ARTIST -- ADULT CONTEMPORARY

Shawn Mendes *WINNER
P!NK
Ed Sheeran

FAVORITE ARTIST -- LATIN

J Balvin
Daddy Yankee *WINNER
Ozuna

FAVORITE ARTIST -- CONTEMPORARY INSPIRATIONAL

Lauren Daigle *WINNER
MercyMe
Zach Williams

FAVORITE ARTIST -- ELECTRONIC DANCE MUSIC (EDM)

The Chainsmokers
Marshmello *WINNER
Zedd

FAVORITE SOUNDTRACK

"Black Panther: The Album, Music From And Inspired By" *WINNER
"The Greatest Showman"
"The Fate of the Furious: The Album"


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing