Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Eddie Murphy në biografinë “Dolemite Is My Name”

Film  |  29.06.2018 Ora 11:54   
Aktorin Eddie Murphy jemi mësuar shumë shpesh ta shohim në role klasike, dhe kështu po ndodh edhe tani. Kanë dalë pamjet e para ku aktori shihet në rolin e tij në filmin biografi nga Netflix “Dolemite Is My Name”.

Në këtë film Eddie luan rolin e komedianit Rudy Ray Moore dhe në fotot e dala nga xhirimet aktri shihet I veshur me një tuksdeo të viteve 70-të. Në këtë dramë biografi gjithashtu luajnë Wesley Snipes, Mike Epps, Tituss Burgess dhe T.I.Harris. 

Regjinë  e filmit do ta bëjë Craig Brewer dhe do të bazohet në skenarin e Scott Alexander and Larry Karaszewski./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing