Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Eddie Murphy me rol në një film biografik

Film  |  08.06.2018 Ora 11:53   
Ka kaluar një kohë e gjatë që kur  nuk e kemi parë aktorin Eddie Murphy në ekranet tona. Por që tashmë vjen lajmi se ai do të jetë Rudy Ray Moore, në filmin biografik me regjisor Craig Brewer.

Filmi ka për sekanristë ekspertët e biografive Scott Alexander dhe Larry Karaszewski, të cilët paraqesin Moore si punëtor në një dyqan muzike në vitin 1970 në Hollywood. Me kalimin e kohës ai arriti të regjistrojë tri albume dhe edhe pse ndërroi jetë në vitin 2008, aktivitetet e tij vazhduan meqë arriti të lë ndikim edhe prapa tij.

Filmi do të vijë nga Netflix, ndërkaq xhirimet do të fillojnë javën e ardhshme dhe mendohet se ai do të jetë gati për lansim në fund të vitit 2019./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing