Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Challendes vendos formacionin anti-Brukina Faso

Sport  |  27.03.2018 Ora 16:21   
Pas fitores minimale ndaj Madagascar me rezultat 1-0, përfaqësuesja jonë do të zhvilloj takimin e dytë miqësor për këtë vit, shkruan RadioPlus.
Kosova ka zgjedhur të luaj përsëri me 4-2-3-1, në takimin e sotëm ndaj Burkina Fasos.

Përzgjedhësi Bernard Challendes i ka besuar kësaj 11tshe startuese:
 
Në portë: Samir Ujkani
 
Në mbrojtje: Paqarada, Rrahmani, Aliti e Kololli.
 
Në mesfushë: Kryeziu, Shala, Zhegrova, Taipi e Zeneli.
 
Në sulm: Nuhiu.

Ndeshja mes Kosovës dhe Burkina Faso do të luhet në Paris nga ora 18:00, dhe do të transmetohet në SuperSport Kosova. /radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing