Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Luis Alberto paralajmëron Real Madridin: Atalanta nuk do të jetë e lehtë

Sport  |  23.02.2021 Ora 17:26   
Mesfushori i Lazio, Luis Alberto ka paralajmëruar Real Madridin se Atalanta nuk do të jetë punë e lehtë të mërkurën në mbrëmje.

Los Blancos janë tashmë në Bergamo përpara ndeshjes së parë të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e 16-të të fundit, dhe 28-vjeçari tha se do të duhet të jenë në lojën e tyre.

"Njerëzit duhet ta dinë që nuk do të jetë e lehtë," tha Luis Alberto për MARCA.

"Atalanta ju shtyn deri në kufij, dhe nëse nuk garoni, ju keni vdekur, sepse ata do të vazhdojnë të ju shkatrrojnë.

"Nëse Real Madrid garon mirë, me cilësinë që ka, ata duhet të kalojnë në çerekëfinale".

Luis Alberto është i sigurt se Zinedine Zidane do të jetë i përgatitur mirë, por ai e di një ose dy gjëra për të marrë një rezultat në Atalanta.

 Vetëm muajin e kaluar, Spanjolli bëri rikthimin e tij nga dëmtimi në fitoren 3-1 të Lazios në Atalanta, kështu që Los Blancos do të bënin mirë të dëgjonin këshillat e tij./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing