Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ronaldo: '100 përqind përqëndrim në qëllimet tona'

Sport  |  16.02.2021 Ora 16:53   
Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo shpreson që ndeshja kundër FC Porto të jetë ‘fillimi i një rrugëtimi të gjatë deri në Finale’ të Ligës së Kampionëve.

Sulmuesi portugez kthehet në atdheun e tij kur Juventusi përballet me Porton në fazën e parë të eliminimit nga Champions League.

Përpara përplasjes në 16 të fundit në Porto, Ronaldo tha se ai e respekton kundërshtarin ’por synon të fitojë në Estadio Do Dragao.

"Nesër kemi një lojë shumë të rëndësishme kundër një ekipi shumë të fortë," shkroi Ronaldo në Twitter.

“Unë vetëm mund të shpresoj se mund të jetë fillimi i rrugëtimi të gjatë që duam të bëjmë deri në finale.

 “Respekt për kundërshtarin, ambicie për fitore dhe 100 përqind përqëndrim në qëllimet tona. Le të shkojmë, djema! "/radioplus


 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing