Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Unë i thashë Rashford se ai mund të merrte penalltinë e radhës" - Fernandes humb hat-trickun në fitoren e Man UTD

Sport  |  25.11.2020 Ora 8:18   
Bruno Fernandes thotë se ai e refuzoi shansin për të shënuar hat-trick-un e tij të parë për Manchester United në fitoren e tyre në Ligën e Kampionëve ndaj Istanbul Basaksehir për të mbajtur fjalën e tij për shokun e ekipit Marcus Rashford.
 
Pasi dërgoi një gjysmë breshërie në rrjetë nga skaji i zonës, Fernandes vendosi United përpara me dy gola brenda 20 minutash kur portieri Mert Gunok lëshoi ​​një kros rutinë në këmbët e mesfushorit.

Pavarësisht se shënoi nga pika e bardhë kundër West Brom tre ditë më parë, Fernandes lejoi Rashford të merrte penalltinë që e shëndrroi në 3-0 pasi sulmuesi anglez ishte penguar nga Boli Bolingoli.
 
"Sigurisht që çdo lojtar dëshiron një hat-trick, por pas ndeshjes në Premier League unë i thashë Rashford se ai mund të merrte penalltin e radhës", tha Fernandes.
 
 "Gjithashtu, ai është një nga golashënuesit më të mirë në Champions League, kështu që është e rëndësishme për të që të marrë besimin.
 
"Nuk ka rëndësi se kush e ekzekuton penalltinë për sa kohë që skuadra shënon."
 
Menaxheri i United Ole Gunnar Solskjaer nuk kishte asnjë problem me Fernandes që i dorëzoi penalltinë Rashford.
 
Norvegjezi i tha BT Sport: "Marcus është një penalltar shumë i mirë dhe Bruno është shumë i sigurt, nëse Bruno dëshiron t'ia japë atë Marcus atëherë pse jo? Anthony Martial mori një kundër Leipzig gjithashtu - pse të mos e ndajë atë?"
 
Ndeshja e së martës shënoi herën e parë që United kishte udhëhequr me tre gola në pjesën e parë në një lojë të Ligës së Kampionëve në Old Trafford që kur Roma u shpartallua 7-1 në Prill 2007.
 
Fitorja do të thotë që United është në krye të Grupit H dhe i duhet vetëm një pikë nga dy ndeshjet e tyre të mbetura në grup për t'u kualifikuar në fazën e eliminimit direkt/radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing