Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Toni: 'Pirlo më shumë si Pep se sa si Conte'

Sport  |  10.08.2020 Ora 13:42   
Ish-reprezantuesi italian Luca Toni ka pohuar se trajneri i Juventusit Andrea Pirlo ishte ‘me fat pasi është stërvitur nga më të mirët’ dhe mendon se ai është më shumë si Pep Guardiola se sa Antonio Conte.

Ish-qendërsulmuesi, i cili është pensionuar në Hellas Verona në vitin 2016, ka luajtur me Pirlo në të dy nivelet e klubit dhe kombëtar, dhe ndau mendimet e tij për trajnerin e ri të Bianconerëve dhe përvojën e tij në futboll.

Kur u pyet për karakterin e ish-mesfushorit, Toni mendon se ai është më shumë i ngjashëm me trajnerin e Manchester Cityt Guardiola sesa trajnerin e Interit Conte.

"Karakter i mençur, ai është më shumë si Pep", tha Toni për Tuttosport. Pasi e tha këtë, Antonios i bëri shumë përshtypje gjatë tre viteve të tij në Juventus.

"Por për sa i përket menaxhimit të grupit, ai pati fatin të trajnerohej nga dy më të mirët: [Carlo] Ancelotti dhe [Max] Allegri.

“Të gjitha përvojat e dobishme, por në fund të fundit, ai do të jetë ai vetë. Ai do të jetë Pirlo dhe do të shkojë në rrugën e tij. Pa pretenduar ose kopjuar askënd. "/radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing