Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Pele refuzon të dalë nga shtëpia ngaqë nuk mund të ecë

Sport  |  11.02.2020 Ora 9:57   
Legjenda e futbollit Brazilian Pele po refuzon që të dalë nga shtëpia për shkak se nuk mund t ecë, ka thënë djali I tij së fundmi. Fituesi I tre herë kupës së Botës e që konsiderohet si lojtari më I mirë I të gjitha kohërave, vitin e kaluar u dërgua me urgjencë në spital shkaku I një infeksioni urinar.

Tani 79 vjec Pele ka problem edhe me nyjet e eshtërave, kështu që nuk mund të lëvizë pa ndihmën e karrocës lëvizëse. Edinho djali I tij ka thënë në një intervistë për Globo Tv se babai I tij, ka pasë disa operime viteve të fundit, dhe sipas tij ai nuk ka marrë asnjëherë trajtimin e  duhur, kështu që sipas djalit të tij, Pele nuk dëshiron të dale nga shtëpia meqë është edhe në një fazë depresioni.

Në anën tjetër Pele ka shënuar një rekord botëror me gjithsejt 1.281 gola në 1.363 paraqitje gjatë karrierës së tij 21 vjecare, duke përfshirë 77 gola në 91 ndeshje për Brazilin./radioplus/  
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing