Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - LL COOL J (VIDEO)

Muzikë  |  14.01.2020 Ora 11:16   
Sot feston ditëlindjen e 52-të, reperi, producenti, tekstshkruesi dhe aktori amerikan, LL Cool J.

Artisti nga Bronx i Neë York, karrierën muzikore e ka filluar në vitin 1984, duke lansuar 13 albume gjithsej me shumë hite si “Going Back to Cali”, “Rock the Bells” dhe “I’m Bad”, shkruan RadioPlus.

LL Cool J është fitues i dy çmimeve Grammy dhe është reperi i parë që ka marrë nderim nga Kennedy Center.

Në vitin 2010, VH1 e ka rënditur reperin në listën e 100 artistëve më të mirë të të gjitha kohrave.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing