Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - GERI HALLIWELL, SPICE GIRLS (VIDEO)

Muzikë  |  06.08.2019 Ora 11:13   
Ditëlindjen e 47 sot feston këngëtarja, tekstshkruesja dhe aktorja e njohur britanike Geri Halliwell, e njohur nga grupi Spice Girls.

Këngëtarja në vitet 1996 dhe 1997 ka regjistruar vendin e parë në toplistat britanike dhe toplistat amerikane me këngën “Ëannabe”, duke përfshirë edhe shtatë vende të para gjatë viteve, shkruan RadioPlus.

Ajo e braktisi grupin në vitin 1998, ku si soliste arriti përsëri në vendin e parë të toplistës britanike me këngën “Mi Chico Latino”. Halliwell ka më së shumti vende të para se çdo artiste femër tjetër.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing