Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Old Town Road" po vazhdon të thyej rekorde (Video)

Muzikë  |  06.08.2019 Ora 10:44   
Që nga viti 1977 kur Debby Boone thyente rekorde me këngën “You Light Up My Life”, tani atë e ka parakaluar Lil Nas X dhe Billy Ray Cyrus me singling “Old Town Road” në toplistën Billboard 100.

Kënga ka hyrë në javën e 18 të kryesimit, duke u bërë kështu kënga që ka qëndruar më së shumti në krye gjatë historisë së Billboard Hot 100, shkruan RadioPlus.

Në vendin e dytë është Despacito dhe në pozitën e tretë “One Sëeet Day” nga Mariah Carey dhe Boyz II Men.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing