Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - LIZ MITCHELL. BONEY M (VIDEO)

Muzikë  |  12.07.2019 Ora 11:16   
67 vjetorin e lindjes sot feston këngëtarja e grupit Boney M, Liz Mitchell.

Karrierën Mitchell e filloi në vitin 1976 duke lansuar hite të ndryshme gjatë viteve,shkruan RadioPlus.

Me grupin, Liz ka shitur mbi 100 milionë kopje në mbarë botën duke lënë gjurmë më këngët “Ma Baker”, “Daddy Cool” dhe “Rasputin”.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing