Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - MACKLEMORE (VIDEO)

Muzikë  |  19.06.2019 Ora 14:26   
Reperi dhe tekstshkruesi amerikan Macklemore, feston sot ditëlindjen e 36-të.

Famën më të madhe e ka arritur me këngën “Thrift Shop” duke bashkëpunuar me Ryan Leëis. Kënga ka arritur në vendin e parë të toplistës Billboard Hot 100 në 2013.

Poashtu edhe me singling e dytë “Can’t Hold Us”, Macklemore dhe Lewis janë bërë dyshja e parë në histori që arrijnë dy herë rradhazi në vendin e parë të toplistës, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës, reperi ka fituar katër Grammy Aëard dhe dy MTV Music Award.


Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing