Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - PAUL MCCARTNEY (VIDEO)

Muzikë  |  18.06.2019 Ora 11:45   
Ditëlindjen sot feston këngëtari, tekstshkruesi, dhe kompozitori i famshëm anglez, Paul McCartney.

Famën më të madhe McCartney e ka fituar gjatë kohes me grupin “The Beatles”, bend ky më popullori në histori të muzikës. Paul është njëri ndër kompozitorët më të suksesshëm të të gjitha kohrave.

Ai ka shkruar mbi 32 këngë të cilat kanë arritur në vendin e parë të Billboard Hot 100, duke mbajtur rekord në vete.  Më shumë se 2200 artistë kanë kënduar cover këngën “Yesterday”, duke e bërë kështu këngën më të ri-kënduar në histori, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së tij ai ka arritur në Rock and Roll Hall of Fame, ka fituar 18 herë Grammy Aëard dhe ka marrë titullin kalorës Sir nga mbretëresha.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing