Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bradley Cooper në filmin “Nightmare Alley” të Guillermo del Toro

Film  |  17.06.2019 Ora 14:40   
Filmi I tij I shumë suksesshëm “The Shape of Water”  një film fantazi-romantik, I cili I dha regjisorit mundësinë për të fituar një cmim shumë të rëndësishëm Oskar.

Guillermo del Toro është duke punuar në drejtimin e përfundimit sa më shpejt të filmit me titull “Nightmare Alley” një adaptim I novelës së William Lindsay Gresham të vitit 2946 .

Kohë më parë ishte raportuar se nga regjisori Del Toro I përzgjedhur për rolin kryesorë është Leonardo DiCaprio, por që tashmë kjo ide duket se është hedhur poshtë dhe timonin e  aktorëve në këtë film do ta ketë Bradley Cooper.

Bëhet e ditur se del Toro skenarin është duke e shkruar bashkë me Kim Morgan dhe se xhirimet do të fillojnë këtë vjeshtë, megjithëse ende nuk është bërë I ditur I gjithë kasti I aktorëve.

Më tej prej “Nightmare Alley” regjisori Guillermo është duke punuar në filmin e animuar “Pinocchio” për Netflix./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing