Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - STEVIE WONDER (VIDEO)

Muzikë  |  13.05.2019 Ora 11:20   
Ditëlindjen sot i urojmë këngëtarit, tekstshkruesit, producentit dhe multi-instrumentalistit të njohur Stevie Wonder.

Karrierën muzikore, Wonder e filloi qysh 11 vjet duke nënshkruar me shtëpinë diskografike “Motown Tamla” ku edhe vazhdon të jetë.

Me këtë label, Wonder ka regjistuar shumë hite si “Superstition”, “Sir Duke” dhe “I Just Called to Say I Love You”, duke qenë plotë 30 herë në top 10 këngët më të mira në toplistat amerikane, shkruan RadioPlus.

Stevie Wonder është njëri ndër artistët meshkuj me më së shumti Grammy të fituara, plotë 25 dhe ka shitur mbi 100 milionë kopje këngësh anembanë.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing