Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ENRIQUE IGLESIAS (VIDEO)

Muzikë  |  08.05.2019 Ora 11:15   
Ditëlindjen e 44 sot e feston këngëtari, tekstshkruesi dhe aktori spanjoll, Enrique Iglesias.

Karrierën muzikore  e filloi gjatë viteve 90-të me emrin Enrique Martinez, për ta ndryshuar më vonë në Enrique Iglesias. Vitet 2000 ishin më të suksesshmet për artistin, ku arriti të regjistroj vendin e parë në toplista amerikane me këngën “Be with you” dhe “Hero”, shkruan RadioPlus.

Enrique ka shitur mbi 170 milionë kopje këngësh dhe albumesh, duke e bërë këngëtarin latin më të shitur të historisë. Në vitin 2016, Billboard Magazine e rënditi si artistin e 14 më të suksesshëm të të gjitha kohrave.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing