Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - GREEN DAY (VIDEO)

Muzikë  |  18.04.2019 Ora 11:11   
Më 18 prill të vitit 2015, bendi i famshëm rock Green Day, kanë hyrë zyrtarisht në Rock n’Roll Hall of Fame.

Green Day është formuar në vitin 1986 nga vokalisti dhe kitaristi Billie Joe Armstrong më basistin Mike Dirnt, shkruan RadioPlus. Grupi ka të shitura mbi 85 milionë kopje këngësh, duke fituar edhe pesë çmime Grammy Awards.

Po në këtë vit, Green Day janë listuar ndër 100 artistët më të mirë të të gjitha kohrave.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing