Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

PRISHTINA LIVE

oN air

Moderator

Perparim Namani

Profili

E Hëne  - E Premte

10:00 - 12:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ermal Meta dhe Fabrizio Morome dolen fitues në festivalin “Sanremo 2018”.

Muzikë  |  12.02.2018  |  31 Lexime

Këngëtari me prejardhje shqiptare, Ermal Meta dhe Fabrizio Morome këngën “Non mi avete fatto niente” dolen fitues në festivalin “Sanremo 2018”.

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro me këngën “Non mi avete fatto niente” do të përfaqësojnë Italinë në “Eurovision”, i cili këtë vit do të mbahet në Portuali.

Ndërkaq Eugent Bushpepa me këngën “Mall” është këngëtari që do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2018”. Kenga

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing