Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Roli I aktores Jessica Chastain në filmin mbi jetën dhe vdekjen e John F. Donovan është prerë nga regjisori Xavier Dolan.

Film  |  06.02.2018 Ora 15:06   

       Roli I aktores Jessica Chastain në filmin mbi jetën dhe vdekjen e John F. Donovan është prerë nga regjisori Xavier Dolan. Me të njoftuar këtë në instagramin e tij, aktorja ka reaguar duke thënë se ajo rolin e kishte luajtur me respektin dhe dashurinë maksimale.

Por që roli I saj si gazetare e kthyer në botuese me emrin Moira e cila ekspozon korrespondencën mes protagonistit Donovan dhe një djali të ri, eshte prerë nga filmi pas një vendimi të redaksisë, ka bërë të ditur regjisori Dolan.

Edhe pse regjisori ka thënë se heqja e pjesëve ku Jessica ka luajtur ska të bëjë me performancën e saj por me personazhin dhe skenarin që ishte shkruar për të, nuk janë ndalur kritikat negative për këtë vendim të tij nga fansat e aktores.

Në këtë film luajnë gjithashtu Kit Harington, Natalie Portman, Susan Sarandon, Thandie Newton, Jacob Tremblay dhe Sir Michael Gambon.

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing