Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Pink merr cmimin Grammy ndërtuar nga vajzat e saj

Muzikë  |  11.02.2019 Ora 15:25   
Ariana Grande po që e ka fituar cmimin Best Pop Vocal Album, por që Pink e cila humbi këtë cmim kundrejt Ariana-s, megjithatë fitoi Grammy-n në zemrën e familjes së saj.

Kështu Pink meqë humbi të fitoj një Grammy në këtë kategori, fëmijët e saj djali dhe vajza I ndërtuan vetë një të tillë.

“Faleminderit fëmijëve, cmimi im I preferuar” –ka shkruar Pink në Instagramin e saj duke treguar cmimin që I dhanë fëmijët. Gjatë gjithë karrierës së saj Pink ka qenë e nominuar 20 herë për cmimin Grammy dhe ka fituar vetëm 3 prej tyre, një në vitin 2012 tjetrin ne 2004 dhe një në 2011-tën.

Aktualisht Pink është duke bërë pregaditjet e saja për turneun botëror Beautiful Trauma. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing